Grabitje dhe vjedhje e rëndë në Gjilan

Gjilan – Viktima mashkull kosovar ka raportuar se tre persona të dyshuar kanë hyrë në shtëpinë e tij, ku njëri nga ta ka qenë i armatosur, duke kanosur viktimën i kanë grabitur para të gatshme dhe stoli ari. Nuk raportohet për të arrestuar e as të lënduar. Lidhur me rastin është informuar edhe prokurori, ndërsa njësitet policore janë duke hetuar rastin.

Po ashtu në Gjilan viktima mashkull kosovar ka raportuar se derisa ishte duke punuar në një pompë derivatesh, një i dyshuar i panjohur nga arka i ka vjedhur një shumë parash dhe është larguar në drejtim të panjohur.

Lidhur me rastin është njoftuar prokurori, rasti në procedurë hetimore njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS