Google nderon festën e madhe, por…

Kompania Google ka miratuar kërkesën e shqiptarëve për të ndryshuar logon në ditën e madhe kombëtare – 100 vjetorin e krijimit të shtetit shqiptar.

Për ditën e Pavarësisë së Shqipërisë, Google ka vendosur një ‘doodle’ të veçantë me simbolet kombëtare shqiptare dhe numrin 100 në mes.

Mirëpo, fatkeqësisht, tash për tash kjo logo mund të shihet vetëm nga përdoruesit e internetit në Shqipëri dhe jo në trevat tjera shqiptare, e as gjetiu në botë. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS