Goli i Besart Celinës zgjidhet më i miri i muajit

Mesfushori i Përfaqësueses së Kosovës, Bersant Celina, po vazhdon të shfaqë formë të mirë tek skuadra e tij, Ipswich Town, teksa goli i tij është zgjedhur më i miri muajit nëntor, shkruan Zeri.info.

Celina shënoi një gol tejet të bukur për Ipswich në ndeshjen ndaj Crewe në rangun e tretë të futbollit anglez “League One”.

Tifozët e klubit e kanë votuar golin e tij si më i miri për muajin nëntor.

Ylli i Kosovës, për faqen zyrtare të klubit deklaroi se ndoshta ky është goli më i mirë që ka shënuar në karrierë e tij.

“Kam shënuar shumë gola gjatë karrierës sime, por ky ishte më i miri. Kur godita topin, e pashë që ai po shkonte në rrjetë”.

25-vjeçari ka zhvilluar 13 paraqitje me Ipswich në League One të Anglisë dhe ka shënuar 4 gola, plus 3 asiste.

Celina karrierën në futbollin anglez e nisi me Manchester Cityn, më pas ishte i huazuar në Ipswich Town, ndërsa sezonin e kaluar e provoi vetën në kampionatin francez. /Zeri.info

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS