Gola të bukur nga distanca, Rashica: Jam i aftë për këso gjëra

Milot Rashica e ka shumë të vështirë të ndalet, sidomos në ndeshjet e Kupës së Gjermanisë.

Sulmuesi i Werder Bremenit ka shënuar gol në ndeshjen e tij të pestë me radhë duke vendosur kështu rekord të ri në klub.

Pas fitores 4:1 ndaj FC Heidenheimit, 23-vjeçari u shpreh tejet i lumtur.

“Unë kam shënuar gola të tillë si ky më parë, kjo është ajo për të cilën unë jam i aftë”, tha Rashica.

Futbollisti nga Vushtrria shënoi gol të bukur pas gjashtë minutash lojë duke hapur serinë e golave për Werder Bremenin.

“Më pëlqen të gjuaj nga ky pozicion. Pas hapësirën dhe më pas gjuajta”, i cili goditi kësaj radhe me këmbën e djathtë, ani pse një gjë të tillë mund të bëjë edhe me të majtën, sikur ndaj Bayer Leverkusenit.

Tutje, Rashica ka folur edhe për periudhën ku mungoi shkaku i lëndimit.

“Pas çdo ndeshje po ndihem më mirë. Ishte e vështirë të mungoja kaq gjatë shkaku i lëndimit, por po përmirësohem çdo javë. Shpresoj të vazhdoj kështu”, përfundoi ‘raketa’ e Kosovës./Zëri.info

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).