Vali Ranch

Gliha: Do të japim gjithçka për fitore, por Rumania është favorit – Rrahmani dhe Krasniqi më informuan për kundërshtarin

/ 2 minuta lexim

Përzgjedhësi i Kosovës, Primoz Gilha dhe mbrojtësi Mërgim Vojvoda, kanë qenë të pranishëm në konferencë për media para ndeshjes Rumanisë.

Ndeshja zhvillohet të martën nga ora 20:45 dhe Kosova e ka si mundësi të fundit fitoren në këtë ndeshje që të mbetet në hap për kualifikim me Rumaninë dhe Izraelin, që janë rival për pozitën e dytë.

Gliha ka thënë se kanë ardhur për rezultat pozitiv në këtë ndeshje dhe do të japin gjithçka për ta arritur. Ai zbuloi se ka marrë informacione për lojtarët rumunë nga dyshja Ermal Krasniqi (CFR Cluj) dhe Albion RrahmanI (Rapid) që luajnë në elitën e futbollit rumun.

“Pres një rezultat pozitiv. Ne do të japim gjithçka. Ne luajmë kundër një ekipi me shumë lojtarë teknikë. Por kemi edhe lojtarë të mirë, që zhvillohen në klube të mëdha”, ka thënë fillimisht Gliha.

UBT

Tutje ai u ndal te ndeshje duke thënë se të dy skuadrat kanë nevojë për pikë dhe se shikueset do të kënaqen me lojë. Gliha e sheh Rumaninë si favorit për pozitën e dytë në grup.

“Ndihemi shumë mirë, jemi përgatitur mirë për mua. Jam i sigurt se loja do të jetë shumë e mirë, sepse ne kemi nevojë për pikë, Rumania ka nevojë për pikë. Jam i sigurt se shikuesit do ta shijojnë ndeshjen”.

“Problemet politike? Ne nuk mendojmë kështu, për ne është e rëndësishme të shijojmë futbollin, të luftojmë, të jemi të disiplinuar, pastaj të shohim se çfarë do të ndodhë”.

“Po, me siguri (Rumania është favorite për vendin e dytë). Nesër do të shohim ”, ka thënë Primoz Gliha.