Gjyqtari Skender Shefkiu dhe Hajriz Lubishtani arrin moshën e pensionimit

Gjilan – Gjyqtarët e Degës së Gjykatës Themelore në Viti, Skender Shefkiu dhe Hajriz Lubishtani kanë arritur moshën e pensionimit. Me këtë rast, kryetari i Gjykatës Themelore të Gjilanit, Ramiz Azizi, ka ndarë nga një mirënjohje për gjyqtarët, njëherit ka falënderuar për kontributin e tyre për sistemin e drejtësisë në vend.

Për më tepër, ai ka shtuar se pensionimi i këtyre dy gjyqtarëve, do të sjellë një zbrazëti të madhe për këtë Degë.

Mbikëqyrësi i Degës, Skender Shefkiu ka falënderuar gjithë gjyqtarët dhe stafin për bashkëpunimin e deritashëm.

Këshilli Gjyqësor i Kosovës, në mbledhjen e kaluar ka marr vendim që Ushtrues Detyre të Mbikëqyrësit të kësaj Dege, të jetë gjyqtari Berat Spahiu.

Gjithashtu edhe punëtori i kësaj Dege, Halit Zuka ka arritur moshën e pensionimit./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).