Gjykata nuk e shpall fajtor shqiptarin që vrau vajzën e tij dhe dhëndrrin

Për shkak të pretendimeve se kinse kishte problemeve mendore, një shqiptar që jeton në Melburn të Australisë nuk është shpallur fajtor ndonëse në dhjetor të vitit të kaluar kishte vrarë vajzën e tij dhe dhëndrrin.

Osman Shaptafaj, pretendoi se ishte probleme mendore, kur qëlloi Lindita dhe Veton Musai në mëngjesin e 31 dhjetorit të vitit të kaluar, teksa po hynin në shtëpinë e familjes Musai në Yarraville.

Vajza e tij Lindita 25-vjeçare vdiq në vendin e ngjarjes, ndërsa Vetoni 29-vjeç, vdiq të nesërmen në spital.

Ndaj Shaptafaj rënduan dy akuza për vrasje, por sot ai u deklarua jo fajtor për shkak të shëndetit mendor.

I akuzuari do të kthehet në Gjykatën Supreme për një seancë dëgjimore në 29 maj, përcjell Albinfo.ch

Gjykata nuk e shpall fajtor shqiptarin që vrau vajzën e tij dhe dhëndrrin

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).