Gjoba për lokalet të cilat nuk respektojnë ligjin për duhanin

Kamenicë – Inspektorati Komunal Sanitar shqipton 20 gjoba për lokalet në të cilat nuk respektohet ligji për duhanin.

Inspektorati Komunal Sanitar në vazhdën e zbatimit të ligjit për duhan, gjatë ditës së djeshme ka inspektuar të gjitha lokalet pa dallim në të cilat shërbehet ushqim.

Të gjitha restaurantet e qytetit dhe jashtë tij janë inspektuar, me ç’rast janë shqiptuar afër 20 gjoba, sipas ligjit për pirjen e duhanit.

Gjobat për personat fizik janë shqiptuar në vlerë prej 50 euro, ndërsa për personat përgjegjës të operatorëve janë shqiptuar gjoba në vlerë prej 500 euro.

Aksioni i Inspektorëve Komunal Sanitar do të vazhdoj edhe në ditët në vijim, duke përfshirë edhe kafiterit dhe objektet tjera publike. Lusim qytetarët për bashkëpunim dhe mirëkuptim thuhet në njoftimin e komunës së Kamenicës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).