Gjimshiti po shkëlqen në Serie A, Ronaldon e lë nën hije

Mbrojtësi i Kombëtares shqiptare, Berat Gjimshiti është duke shkëlqye në Serie A në fanellën e Atalantas. I tillë ishte edhe mbrëmë kur skuadra tij mori një barazim ndaj Juventusin 1:1.

Pas kalimit të fazës së grupeve në “Champions League”, mbrëmë ishte një tjetër paraqitje mbresëlënëse e mbrojtësit shqiptar. Një ndërhyrje perfekte ndaj Cristiano Ronaldos e ka ngritur më tepër figurën e Gjimshitit që nga “BergamoNeës” etiketohet si luftëtar.

Gjimshiti (7): “Pritje e pabesueshme ndaj Ronaldos në minutën e 11, tjetër ndërhyrje vendimtare me kokë ndaj Moratas në minutën e 16. E humb Chiesan në momentin e golit dhe ky është gabimi i vetëm në performancën pozitive. Luftëtar!”, shkruhet në vlerësim. /Zeri.info/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS