Eko Higjiena

Gjimshiti dhuroi super asist, Atalanta dhe Juventusi ndajnë pikët në Serie A

/ 1 minutë lexim

Skuadra e Juventusit nuk ka arritur të marrë më shumë se një barazim (2:2) ndaj Atalantas, në ndeshjen e vlefshme për javën e 28-të në Serie A.

Ishin mysafirët që kaluan në epërsi në pjesën e parë me anë të Koopmeiners, shkruan Indeksonline

Në pjesën e dytë, “Zonja e Vjetër” shënoi dy gola të shpejtë më anë të Cambiasos dhe Milik.

Hidromorava

Por në minutën e 75’të, Koopmeiners shënoi edhe një gol tjetër për ta barazuar rezultatin në 2:2.

Ai shënoi pas një asisti fantastik të dhuruar nga mbrojtësi i Kombëtares së Shqipërisë, Berat Gjimshiti.

Me këtë barazim, Juventusi shkon në kuotën e 58 pikëve në pozitën e 3-të, kurse Atalanta në pozitën e 6-të me 47 pikë./Indeksonline/