Gjilanin e rrëmben uji, qendra shndërrohet në një mini moçal

Gjilan – Moti i ndryshuar dhe i përcjellur me shi e shtrëngatë ka përfshirë edhe qytetin e Gjilanit. Natën e mbrëmshme i është dashur pak minuta dhe qendra e Gjilanit të shndërrohet në një mini moçal.

Qendra e qytetit siç shihet edhe në këto foto vazhdon të mbetet pika më e dobët ku pos grumbullimit të ujit atmosferik, aty dalin në sipërfaqe edhe ujërat fekal. Banorët e zonës qendër thonë se për pak minuta qendra u shndërrua në një deti të tërë.

Ndryshe shiu i rrëmbyeshëm ka prekur edhe disa fshatra, derisa për një pjesë konsiderohet si i nevojshëm dhe i domosdoshëm./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).