Gjilani vazhdon garat për Kupë mposht Rininë

Gjilan – Në fushën e futbollit me bar sintetik, “bardh e kuqët” e Gjilanit, me lehtësi kanë përfunduar rrethin e tretë, në DigitALB Kupën e Kosovës në futboll duke e mposhtur skuadrën e Rinisë me rezultat 4-1.

Skuadra e Gjilanit ishte favorite absolute në ballafaqim me skuadrën e Rinisë nga Lybeniqi, e cila bën gara në Ligën B të futbollit të Kosovës.

Me një lojë të mirë, skuadra e Gjilanit me lehtësi në çdo element ishte më e mirë se skuadra mysafire.

Golashënues për “bardh e kuqët” e Gjilanit, ishin talenti Altin Aliu që shënoi dy herë ndërsa nga një herë shënuan Besart Morina e Armend Thaqi./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).