Gjilani rrënon një objekt me rrezikshmëri të lartë dhe disa mure oborresh që ishin uzurpim i hapësirës publike

Gjilan – Drejtoria e Inspekcionit në Gjilan ka rrënuar një objekt të rrezikshmërisë së lartë, i cili rrezikonte nxënësit e shkollës fillore “Musa Zajmi.

Ndërkohë, është hapur një rrugicë që çon tek shkolla fillore “Thimi Mitko”, pasi janë rrënuar disa mure – uzurpim i hapësirës publike.

Drejtori i Inspekcionit në Gjilan, Nevzad Rushiti, ka thënë se do të lirohen edhe hapësirat tjera publike nga uzurpatorët, të cilat janë bërë kohë më parë.

Ai ka apeluar të gjithë qytetarët që mos tentojnë të ndërtojnë ilegalisht sepse kjo nuk do të lejohet në asnjë mënyrë nga organet komunale./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).