Fundamenti

Gjilani nuk ndalet, mposht Dukagjinin në Klinë

/ 1 minutë lexim
RCCOLA

Skuadra e Gjilanit vazhdon të jetë i pamposhtur në stinorin pranveror. “Bardhekuqët” e Gjilanit kanë shënuar fitoren e tretë radhazi, pasi mposhtën si mysafirë Dukagjinin, me rezultat 0:1.

Golin e vetëm në këtë takim e shënoj Zeka në minutën e 44-të, pasi shfrytëzoi harkimin e Baton Zabërgjës dhe shënoi me kokë në portën e Kenan Haxhihamzës.

KKVITI

Me këtë fitore, Gjilani mbetet në pozitën e tretë me 38 pikë, ndërsa në javën e ardhshme takohet me Prishtinën në Gjilan.