Gjilani nuk ka të ndalur fiton edhe në Skenderaj

Futbollistët e Gjilanit nuk mundi t`i ndal as Drenica në Skenderaj, “bardh e kuqët” mposhtën skuadrën e Drenicës me rezultat 0-2.

Epërsinë e Gjilanasve e arriti në minutën e 16-të, së pari Shabani harkon e më së miri gjendet Gerhad Progni i cili realizon për 0-1.

Vendësit kishin rast të mirë shënimi në minutën e 47-të, por gjuajtjen e Argjend Mustafës e mbron Haxhihamza.

Në minutën e 65-të, Fjori Jonuzi shënon “eurogol” duke e lënë të shtangur portierin Arion Ymerin.

Futbollistët e Gjilanit dëshmuan lojë të pjekur gjatë 90 minutave duke mos i lënë asnjë mundësi t’ju rrezikohet fitorja.

Nga katër ndeshje të zhvilluara Gjilanasit kanë tubuar 9 pikë duke ndarë pozitën e parë me rivalin lokal Dritën./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).