Gjilani ndan pikët me Llapin

Gjilani dhe Llapi kanë ndarë pikët në ndeshjen e zhvilluar në Gjilan, në kuadër të xhiros së 26-të të kampionatit të Kosovës në futboll. Skuadra e Gjilanit kishte epërsinë deri në minutat e fundit të ndeshjes, por llapjanët arritën që në fund të shpëtojnë një pikë nga ky takim.

Golin e parë në ndeshje e shënoi Albert Dabiqaj duke sjellur Gjilanin në epërsi. Për 1:1 shënoi Fernandinho në minutën e 16-të.

Epërsinë për Gjilanin e rikthehu Shend Kelmendi i cili shënoi pas një ore loje.

Një pikë Llapit ia siguroj Francisco Rivera i cili realizoi fare në fund, në minutën e 89-të. Në minutat shtesë, arbitri pas rishikimit të situatës në VAR nuk dha penallti për vendasit në një situatë diskutabile.

Gjilani mbetet i treti me 40 pikë. Llapi renditet i pesti me 33 pikë.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS