ARKATANA

Gjilani mposhtet në Ferizaj

/ 1 minutë lexim
RCCOLA

Në ndeshjen e xhiros së 28-të të Superligës së Kosovës në futboll, SC Gjilani ka pësuar disfatë nga Ferizaj me rezultat 2:0.

Në duelin e luajtur të dielën në Ferizajt, skuadra vendase ishte më e mirë se kundërshtari që nga fillimi i takimit.

Një gol në pjesën e parë dhe një në të dytën, ia siguruar Ferizajt këtë fitore të rëndësishme. Golin e parë për Ferizajn e shënoi mbrojtësi Gentrit Halili.

RCCOLA

Halili realizoi me kokë në minutën e 30-të pas harkimit të Albin Krasniqit nga goditja e dënimit.

Golin e dytë dhe rezultatin përfundimtar të ndeshjes, e vulosi Gentrit Ramusa. Ramusa shënoi me një gjuajtje të fortë prej rreth 16 metrave.

Gjilani me këtë humbje mbetet ne pozitën e tretë me 40 pikë të tubuara.