Gjilani me mund të madh arrin tek fitorja

Futbollistët e Gjilanit në javën e IX-të, me mund të madh ka shënuar fitore ndaj skuadrës së fundit në tabelë Dukagjini me rezultat minimal 1-0.

Gjilanasit gjatë 90 minutave kishin më tepër nga loja, por nuk arritën të shënojnë më tepër se një gol në portën mysafire të Flamur Nezirit.

Në minutën e 8-të, Oltion Rrapa lëndohet rënd dhe në vend të tij inkuadrohet futbollisti i vetëm nga Gjilani, Ylber Kastrati.

Në minutën e 14-të, Bedri Greca gjuan furishëm por golin ja mohon Neziri i Dukagjinit.

Të gjithë menduan se pjesë e parë do të përfundon me rezultat të bardhë në minutën e 45-të, Tomisllav Busiq me qetësi arrin ta dërgon topin në rrjetën kundërshtare për rezultatin 1-0.

Pjesa e dytë ishte monotone pa raste shënimi, ndërsa në minutën e 85-të, Progni nga goditja e lirë godet horizontalen mysafire.

Për “bardhë e kuqët” e Gjilanit këto tri pikë janë mjaft të vlefshme duke u renditur në tabelë në pozitën e tretë me 18 aq sa ka edhe rivali i saj Drita në pozitën e dytë.

Në javën e X-të, futbollistët e Gjilanit do të ballafaqohen me skuadrën e Feronikelit në Drenas./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).