Gjilani mbetet pa pjesën më të bukur dhe estetike

Gjilan – Qendra e qytetit po shkatërrohet e demolohet me eskavator e teknikë të rëndë, duke prerë drunj dekorativ, drunj disavjeçar. Parku që është edhe zemra e qytetit po vdes me bekimin e pushtetit komunal.

Gjilani e ka një soliter 12 katësh që mund të krenohet dhe e ka parkun në qendër të qytetit që gjithashtu mund të krenohet se ka mushkëri për ajrosje, pushim e rekreacion.

Ditëve të fundit komuna ka nisur një projekt për ta ndërtuar korsin edhe përmes qendrës së qytetit. Në këtë rrëmujë po shkatërrohen e dëmtohen drunj dekorativ, drunj disa vjeçar dhe hapësira gjelbëruese që qendrës së Gjilanit i kanë dhënë pamje evropiane.

Rajonipress i ka pyetur edhe Arbër Ismajlin edhe Bekim Bajramin se kush qëndron prapa kësaj ideje, asnjëri nuk kanë dhënë detaje e as përgjigje./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).