Gjilani kalon në fazën qerekfinale të Digitalb Kupës së Kosovës

Gjilan – Futbollistët e Gjilanit sot kanë pasur një pun të lehtë me skuadrën nga Prishtina, 2 Korrikun në fazën e tretë të Kupës së Kosovës, duke e mposhtur me rezultat të thellë 6-1.

Futbollistët e ri të 2 Korrikut në asnjë moment nuk ishin të barabart gjatë 90 minutave të ndeshjës.

Serinë e golave për SC Gjilanin e hapi Hajdari në minutën e 8-të, me një paraboll dhe me lehtësi mposht portierin musafirë Egzon Bislimin.

Në 1-1 musafirët barazojnë në minutën e 20-të, Arbër Shala nga 17 metra mposht Shkëlzen Rucin.

Tre minuta më vonë, Jonuzi nga afërsia sjell skuadrën e tij në 2-1.

Në minutën e 35-të, Busiq nga 16 metra me mjeshtri mposht Bislimin e musafirve.

Në minutën e 41-të, edhe njiherë qëndërsulmuesi Busiq shënon nga afërsia për 4-1.

Në minutën e fundit të pjesës së parë, Hajdari shënon golin e 5-të në këtë takim jo të barabart.

Në pjesën e dytë për “kuqebardhët” e Gjilanit, shënon Qëndrim Dautaj në minutën e 65-të, për rezultatin përfundimtar 6-1./rajonipress/