Gjilani kalon në fazën qerekfinale të Digitalb Kupës së Kosovës

Gjilan – Futbollistët e Gjilanit sot kanë pasur një pun të lehtë me skuadrën nga Prishtina, 2 Korrikun në fazën e tretë të Kupës së Kosovës, duke e mposhtur me rezultat të thellë 6-1.

Futbollistët e ri të 2 Korrikut në asnjë moment nuk ishin të barabart gjatë 90 minutave të ndeshjës.

Serinë e golave për SC Gjilanin e hapi Hajdari në minutën e 8-të, me një paraboll dhe me lehtësi mposht portierin musafirë Egzon Bislimin.

Në 1-1 musafirët barazojnë në minutën e 20-të, Arbër Shala nga 17 metra mposht Shkëlzen Rucin.

Tre minuta më vonë, Jonuzi nga afërsia sjell skuadrën e tij në 2-1.

Në minutën e 35-të, Busiq nga 16 metra me mjeshtri mposht Bislimin e musafirve.

Në minutën e 41-të, edhe njiherë qëndërsulmuesi Busiq shënon nga afërsia për 4-1.

Në minutën e fundit të pjesës së parë, Hajdari shënon golin e 5-të në këtë takim jo të barabart.

Në pjesën e dytë për “kuqebardhët” e Gjilanit, shënon Qëndrim Dautaj në minutën e 65-të, për rezultatin përfundimtar 6-1./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).