KKVITI

Gjilani i vështirëson vetës punët, barazon kundër Dukagjinit

/ 1 minutë lexim
RCCOLA

Skuadra e Gjilanit dhe ajo e Dukagjinit, kanë ndarë pikët, në ndeshjen e javës së 27-të në Superligën e Kosovës në futboll.

Ndeshja e zhvilluar nw Gjilan, përfundoj me rezultat 1:1. Gjilani kaloi e para në epërsi. Në minutën e 15-të, Elton Cale shënoi për epërsinë e Skifterave.

Dukagjini, arriti të barazoj rezultatin në 1:1 me golin e shënuar nga Altin Merlaku në minutën e 54-t.

KKVITI

Me këtë barazim, Gjilani i ka vështirësuar punët vetës pasi bie në pozitën e 8 – pozite që i dërgon në ndeshjen e barazhit.

Në javën e ardhshme Gjilani do të takohet me Fushe Kosovën.