Fundamenti

Gjilani i pafuqishëm ndaj Ballkanit

/ 1 minutë lexim
Uji Dea

SC Gjilani ka pësuar humbje nga Ballkani me rezultat 2:0 në ndeshjen që u zhvillua në terrenin me bar sintetik në Gjilan.

Nazmi Gripshi në minutën e 49-të dhe Lumbardh Dellova në minutën e 81-të, i shënuan golat e fitores për skuadrën që drejtohet nga trajneri Ilir Daja.

Mobi Casa

Gjilani me këtë humbje është i shtati me 34 pikë, aq sa ka edhe Feronikeli 74 në vendin e tetë, përkatësisht atë që dërgon në barazh.

Në xhiron e 32-të, Gjilani udhëton te Malisheva.