Gjilani do të organizoj 10 dëgjime buxhetore për planifikim e buxhetit 2019

Gjilan – Komuna e Gjilanit që nga 23 gushti do të nis serinë e organizimit të dëgjimeve buxhetore për planifikimin e buxhetit për investimet në vitin fiskal 2019 dhe vlerësimet e hershme 2020-2021, të cilat organizohen nga Komiteti për Politikë dhe Financa dhe Drejtoria për Buxhetit.

Orari i dëgjimeve buxhetore është si vijon:

– Më 23 gusht 2018 në ora 16:30 mbahet dëgjimi në Llashticë (këshilli fshatit), ndërkaq ora 18:00 në Grykën e Karadakut, përkatësisht Zhegër (shkollë)
– Më 24 gusht 2018 mbahet dëgjimi në ora 16:30 në Cernicë, ku përfshinë edhe fshatrat Gumnishtë, Vrapqiq dhe Kravaricë, përderisa në Livoc i Ulët (shkollë) mbahet në ora 18:00
– Më 27 gusht 2018 në ora 16:30 mbahet dëgjimi në lagjen “Dheu i Bardhë” (shkollë), ndërsa në 18:30 në Pogragjë (shkollë)
– Më 28 gusht 2018 në ora 16:30 mbahet dëgjimi në Kmetoc (shkollë), përderisa në ora 18:00 në Dobërcan (shkollë)
– Më 28 gusht 2018 në 13:00 mbahet dëgjimi buxhetor me komunitetet pakicë (salla e Kuvendit Komunal), ndërsa në 14:00 mbahet dëgjimi i fundit me gratë dhe rininë (salla e Kuvendit Komunal)
Komuna fton qytetarët që të bëhen pjesë e dëgjimeve buxhetore, duke kontribuar me kërkesa e sugjerime në mënyrë që të planifikohet sa më mirë buxheti për vitin 2019 dhe vlerësimet e hershme 2020-2021.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).