RCCOLA

Gjilani dhe Prishtina ndajnë pikët

/ 1 minutë lexim

Gjilani dhe Prishtina, kanë ndarë pikët në ndeshjen e zhvilluar në Gjilan, e vlefshme për xhiron e 20-të të elitës së futbollit kosovar.

Gjilani dhe Prishtina barazuan me rezultatin 1:1. Gjilani kaloi i pari në epërsi në minutën e 51-të. Golin e realizoi sulmuesi Senad Jaroviq.

KKVITI

“Kryeqytetasit”, arritën të barazojnë rezultatin me golin e shenuar nga Ardian Limani në minutën e 83-të.

“Skifterat” me këtë barazim tani kanë 20 pikë dhe gjendën në zonën e rrezikshme – në vendin e tetë.