Fidanishtja

Gjilani dhe Prishtina ndahen miqësisht

/ 1 minutë lexim

Gjilani dhe Prishtina kanë barazuar me rezultat 1:1, në ndeshjen e xhiros së gjashtë të Superligës në futboll, të zhvilluar në Gjilan.

Të parët në epërsi kaluan vendasit në minutën e 40, ku golashënues ishte Elton Cale. Barazimi erdhi në minutën e 67-të.

ArKatana

Kreshnik Uka realizoi nga penalltia. Pas ketij barazimi, Gjilani mbetet sërish lider në tabelë me 14 pikë.

Gjilani në xhiron e ardhshme luan derbin kundër Dritës.