Uji Dea

Gjilani dhe Fushë Kosova ndajnë pikët

/ 1 minutë lexim

Skuadra e Gjilanit si mysafirë nuk ka arritur më shumë se një barazim me Fushë Kosovën, në ndeshjen e zhvilluar në kuadër të xhiros së 19-të në Superligën e Kosovës në futboll.

Ndeshja përfundoje me rezultat 1:1. Të parët në epërsi kaluan ‘Skifterat’ me anë të Senad Jaroviq në minutën e 40.

Mobi Casa

Në pjesën e dytë, Fushë Kosova arriti ta barazojë rezultatin në minutën e 76′, me anë të Dorent Hajdarit.
Gjilani pas barazimit mbetet në vendin e tetë me 19 pikë të grumbulluara.