Gjilani dhe Anamorava sërish të anashkaluar

Nga Sabedin Sinani – Përtej bindjeve politike që kemi, duket absurde që në Qeverinë e re që po mëton të formohet nga koalicioni LDK – AAK – NISMA dhe minoritetet, të mos ketë asnjë emër që vije nga Anamorava dhe Gjilani.

Gjilani dhe Anamorava kanë kuadro të sprovuar tashmë, të përgatitur nga shumë sfera të ndryshme, të arsimuar nëpër Universitetet më prestigjioze të botës dhe me brumosje intelektuale e atdhetare, që kontributi i tyre njihet edhe përtej kufijëve shtetëror të Kosovë.

Deja Vu e cila po na përsëritet, dhe kjo ka vetëm një adresë! Politikan të dobët që na përfaqësojnë, që shikojnë vetëm interesat e tyre të ngushta personale!

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).