Gjilanasi vjedhë tabelën e një “Bageri”, e dërgon në Serbi

Policia e Kosovës e ka pranuar një ankesë për një vjedhje nga një makineri e rëndë, këtu në Gjilan. I dyshuari kishte vjedhur instrument tabelën e një makine të rëndë “Bager” vlera e të cilës sipas ankuesit është e konsiderueshme.

Pasi ka kryer vjedhjen, i dyshuari instrument tabelën e vjedhur besohet se e ka dërguar në shtetin e Serbisë, ku afër zonës kufitare dyshohet se ia ka dorëzuar një
të dyshuari tjetër shqiptar shtetas i Kosovës, i cili po ashtu është në kërkim si i dyshuar për disa raste të ‘vjedhjeve’.

Në bazë të urdhëresave të lëshuara nga Gjykata, Policia e Kosovës, njësiti i hetimeve nga stacioni policor i Gjilanit ka realizuar bastisje në shtëpitë e të dyshuarve, ku i dyshuari i parë është arrestuar në shtëpinë e tij ku edhe janë gjetur dëshmi të qëndrueshme që lidhen me disa vepra penale të vjedhjeve.

Me vendim të prokurorit të shtetit i dyshimti është ndaluar në qendrën e mbajtjes për 48 orë, ndërsa i dyshuari i njohur për policinë është në kërkim. Rasti procedohet në PTH./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).