Gjilanasi e shfrytëzon ahengun familjar për të shtënë me armë zjarri, i del punë pastaj

Gjilan – Në rrugën “Sali Çeku”, në Gjilan raportohet se i dyshuari mashkull shqiptar gjatë një ahengu familjar në shtëpinë e tij ka shtënë në ajër me armë zjarri.

I dyshuari ka pranuar veprën me ç’rast ka dorëzuar armën me gazë me një karikator dhe një fishek e cila është konfiskuar nga policia.

Në vendin e ngjarjes janë gjetur dhe janë konfiskuar tri gëzhoja si dëshmi materiale. Pas intervistimit me vendimin e prokurorit, i dyshuari lirohet kurse rasti mbetet të hetohet njoftoj policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).