Gjilanasi arrestohet për kanosje

Gjilan – Viktima mashkull kosovar ka njoftuar se deri sa ishte ndalur para një lokali për të shpërndarë produkte ushqimore i dyshuari mashkull kosovar në shenje revolte (se ishte i penguar nga automjeti i viktimës për të lëvizur) ka shtënë me armë zjarri në ajër dhe ka kanosur viktimën.

Njësiti policor nga i dyshuari ka konfiskuar një armë me gaz, një karikatorë, dy fishekë dhe një gëzhojë. I dyshuari është arrestuar dhe me vendim të prokurorit dërgohet në mbajtje njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS