RCCOLA

Gjethet e mentës shërojnë dhimbjet e kokës

/ 1 minutë lexim
KKVITI

Në vend që migrenën ta zbutni me një grusht ilaçe, provoni dhuratën nga natyra. Efikase janë treguar kompresat nga lëngu i limonit që duhet vendosur në ballë dhe kapakë të syve.

Zgjedhje e shkëlqyeshme janë edhe pjesë të prera të xhenxhefilit dhe shkopinj të kanellës. Kur të kenë vluar, pasi të jenë ftohur e konsumoni.

Eco Higjiena

Po ashtu, ilaç kundër dhimbjeve të kokës është edhe borziloku.

Mund të përtypni gjethet e bimës apo të zieni çaj dhe t’i shtoni pak mjaltë.