Gjest i mirë i qytetarëve, pastrojnë dhe gjelbërojnë rrugën “Marie Shllaku”

Gjilan – Sadat Salihu nuk është aktiv vetëm në jetën politike, ai së bashku me një grup të qytetarëve kanë pastruar dhe gjelbëruar rrugën “Marie Shllaku”. Hapësirat publike duhet të mirëmbahen edhe nga qytetarët, dhe jo vetëm nga ana e komunës, sepse është pasuri e jonë e përbashkët tha Salihu.

Sadat Salihu së bashku me një grup të qytetarëve i kanë ndryshuar komplet pamjen rrugës “Marie Shlalku. “Me pak aktivitet e ndryshuam pamjen e kësaj rruge, duke ju falënderuar edhe avokatëve, kompanive të sigurimit etj. Kërkojmë nga të gjithë përgjegjësit e lokaleve që secili para pjesës së tyre të mirëmban hapësirat publike, dhe mos të presim vetëm nga komuna “pak nga ne shumë për vendin” ka thënë Sadat Salihu./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).