Gjest i madh i Arbër Ismajlit, takohet me Fadil Osmanin, e quan zyrtar të ndershëm e bashkëpunues

Gjilan – Fadil Osmani, në tiparet e personalitetit të tij, e shoqëron dashuria dhe vullneti i madh për punë, angazhimi i pa reshtur për tërheqjen e investimeve kapitale nga ndërkombëtarët, si dhe, sinqeriteti i madh si një njeri i fjalës dhe i besës. Ai është një zyrtar i ndershëm, i vlerësuar dhe bashkëpunues, projektues e ideator i qindra projekteve me interes për Komunën e Gjilanit ka shkruar Arbër Ismajli.

Postimi i plotë i Arbër Ismajlit

Të dashur qytetarë,
Ishte kënaqësi dhe nder të takojë, Fadil Osmanin, njëri ndër partnerët kryesorë të ndërkombëtarëve në Gjilan, për projekte kapitale.

Fadil Osmani, në tiparet e personalitetit të tij, e shoqëron dashuria dhe vullneti i madh për punë, angazhimi i parreshtur për tërheqjen e investimeve kapitale nga ndërkombëtarët, si dhe, sinqeriteti i madh si një njeri i fjalës dhe i besës.

Ai është një zyrtar i ndershëm, i vlerësuar dhe bashkëpunues, projektues e ideator i qindra projekteve me interes për Komunën e Gjilanit.

Ai ka luajtur rol të rëndësishëm në institucionet lokale, duke dhënë kontribut të çmuar dhe mjaftë të vlefshëm për shoqërinë tonë.

Është njeri motivues, ku brenda zemrës së tij, gjenë hapësirë dhe vëmendje për të trajtuar tema të ndryshme. Gjithashtu, është njohës shumë i mirë i funksionimit të politikave publike, dhe krijimit të tyre./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).