Gjatë kontrollit të veturës tek i dyshuari konfiskohen armë dhe karikator

Gjilan – Në rrugën regjionale Gjilan – Prishtinë gjatë kontrollit në veturën së të dyshuarit mashkull kosovar, është gjetur dhe konfiskuar një pistoletë e markës me karikator dhe 17 (shtatëmbëdhjetë) fishekë.

Pas intervistimit, me urdhër të prokurorit kujdestar i dyshuari është liruar në procedurë të rregullt njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS