Gjatë kontrollit në restorant “Kalaja” në Kllokot policia sekuestron një pistoletë

Gjilan – Më 10 nëntor 2017 rrethe orës 00:30 min, Policia e Kosovës, Drejtoria për migrim dhe të huaj nga Shtabi Qendror, e mbështetur nga Njësitet e Specializuara Operative në Prishtinë, kanë kontrolluar restorant “Kalaja “ në Kllokot ku gjatë kontrollit te i dyshuari Shqiptar shtetas i Maqedonisë kanë gjetur dhe sekuestruar një pistoletë –SIG me kalibër 9 mm prodhim Zviceran me pesë (5) copë fishek.

I dyshuari është intervistuar nga ana e Policisë së Kosovës dhe me vendim të prokurorit të shtetit për krime të rënda rasti klasifikohet si “Mbajtja në pronësi, kontroll ose posedim të paautorizuar të armëve”, ndërsa i dyshuari me aktvendim ndalet për 48 orë në mbajtje. Rasti procedohet në procedurë të shpejt në Gjykatë njoftoj Ismet Hashani./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).