Gjatë bastisjes policia konfiskon armë në Viti

Viti – Gjatë ekzekutimit të një urdhër kontrolli të lëshuar nga gjykata është bastisur shtëpia dhe objektet përcjellëse të të dyshuarit mashkull shqiptar, ku janë gjetur dhe janë konfiskuar një pistoletë me 8 fishekë, një këllëf për pistoletë dhe një komplet me pajisje për mirëmbajtje – pastrimin e armës.

Në konsultim me prokurorin, lënda e rastit do të procedohet në procedurë të rregullt njoftoj policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).