Gjashtë të arrestuar në Cërrnicë, pas përleshjes policia konfiskon edhe armë

Gjilan – Në fshatin Cernicë, të Gjilanit janë arrestuar gjashtë të dyshuar meshkuj kosovarë, të cilët pas një mosmarrëveshje janë përleshur në mes vete.

Gjatë përleshjes është përdorur edhe një pistoletë me gaz. Si pasoj e rrahjes, është lënduar viktima femër kosovare dhe disa nga të dyshuarit, të cilët kanë pranuar tretman mjekësor.

Në vendin e ngjarjes është konfiskuar pistoleta, një pushkë gjuetie me dy fishek dhe 7 gëzhoja. Me vendim të prokurorit, të dyshuarit janë dërguar në mbajtje njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS