RCCOLA

Gjashtë persona të arrestuar për tentim vrasjen në Gadish, si u plagos roja e pyllit

/ 1 minutë lexim

Gjilan – Në fshatin Gadish, të Gjilanit janë arrestuar gjashtë (6) të dyshuar, meshkuj kosovar (njëri nga ta i mitur) pasi të njëjtit fillimisht kishin sulmuar fizikisht viktimën mashkull kosovar (roje pylli) e më pas njëri nga të dyshuarit kishte shtënë me armë gjuetie në drejtim të viktimës.

Si pasojë viktima është plagosur në këmbë. Në vendin e ngjarjes, gjatë kontrollit të veturës së personave të dyshuar është gjetur dhe konfiskuar një armë gjuetie.

UBT

Viktima është dërguar në tretman mjekësorë dhe i njëjti sipas raportit mjekësorë është jashtë rrezikut për jetë.

Me vendim të prokurorit pesë të dyshuar janë dërguar në mbajtje, ndërsa i dyshuari i mitur është liruar në procedurë të rregullt njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/