GIZ-i gjerman ndihmon Kamenicën në fushën e planifikimit hapësinor

Kamenicë – Jam shumë i lumtur që Kamenica është përzgjedhur nga GIZ-i gjerman, për mbështetje në fushën e planifikimit hapësinor dhe menaxhimit territorial ka thënë Qëndron Kastrati.

“Me këtë rast nënshkrova marrëveshjen me udhëheqësin e projektit “Planifikimi Hapësinor dhe Menaxhimi i Tokës” nga GIZ-i Michael Becker, për përmirësimin e kapaciteteve në fushën e planifikimit e përgatitjes së Planeve Zhvillimore Komunale dhe Hartës Zonale të Kamenicës. Vazhdojmë me punë të mira” ka shkruar Kastrati./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).