Gili në top formë, rikthehet në linjat e rinisë

Këngëtarja e dashur për publikun Gili Berani në një nga emisionet e shou bizit, ka treguar eksperiencën e saj me dietë dhe sa kilogramë i humbi për një kohë relativisht të shkurtër, shkruan gazeta “Kosova Sot Online”.

Ajo humbi plot 27 kilogramë për 4 muaj, e dieta që mbajti ishte pikërisht “The Paleo Diet”.

E cila përfshin një plan ushqimi bazuar në ushqime të ngjashme që kanë ngrënë njerëzit në kohën e paleolitit.

Në planin ushqimor të dietës përfshihen mishi, peshku, perime, arra dhe fara – ushqime që në kaluarën janë mbledhur nga gjuetia.

Kënga e fundit e Gilit ishte “Susta”, në bashkëpunimm me Burakun, që u pëlqye shumë nga publiku.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).