Gazetari i njohur italian: Muriqi në Lazio për 16 milionë euro

Lazio nga çasti në çast pritet që ta transferojë legjendën e Manchester City, David Silva

Këtë lajm sot ka arritur që ta konfirmojë me anë të burimeve gazetari më i njohur në botë për transfere, italiani Fabrizio Romano.

Ai në një postim në tëitter ka shkruar se David Silva në Lazio është një punë e kryer dhe se mesfushori i Manchester City do të transferohet tek italianët si transfer i lirë.

Romano po ashtu ka treguar se Lazio ka avancuar në bisedimet për Vedat Muriqin me Fenerbahce.

Sipas gazetarit italian, Muriqi do të përfundojë sezonin e ri në ekipin italian që do të garojë në Ligën e Kampionëve për 16 milionë euro.

“Lazio është në bisedime të avancuara për ta transferuar Vedat Muriqin nga Fenerbahçe për 16 milionë euro”, ka shkruar Romano. /GazetaExpress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).