Gazeta britanike “NME” i kushton një artikull Rita Orës për koncertin në Prishtinë

Rita Ora është një ndër këngëtaret më të suksesshme shqiptare në rrafshin ndërkombëtar.

Ajo po vazhdon me sukses të mbaj koncerte anembanë globit, ku së fundi ka nisur një turne në Emiratet e Bashkuara Arabe.

Paraprakisht, bukuroshja jonë kishte perfomuar në Prishtinë me rastin e dhjetëvjetorit të pavarësisë së Kosovës.

Gazeta e njohur muzikore britanike “New Musical Express” së fundi i ka kushtuar një artikull biondinës, duke qenë si temë kryesore e revistës rozë.

Por, ajo që ka bërë bujë në trojet shqiptare është fotografia e ballinës, e cila ishte marrë nga koncerti i 27-vjeçares në Prishtinë ndërsa shkruan edhe për koncertin në vendlinje.

Këngëtarja u ndje e nderuar të jetë pjesë e këtij numri dhe ka falënderuar publikisht “NME Magazine”.

Ndryshe, Rita është duke punuar në projekte të reja muzikore, të cilat do t’i sjell me albumine ri. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).