Gashi: LDK-ja s’do të jetë pjesë e dialogut me Serbinë – çka me ba ne aty, me ia mbajt çantën Albin Kurtit a?

Shefi i GP të LDK-së, Arben Gashi ka thënë se Lidhja Demokratike e Kosovës nuk do të marrë pjesë në dialogun Kosovë-Serbi.

Gashi tha LDK-ja ka koncepte të ndryshme me ato të LVV-së dhe dhe se puna e dialogut është e Qeverisë.

“Nuk kemi si të përfshihemi sepse kemi koncepte komplet të ndryshme, ata gjuajnë gazë lotsjellës, molotov, kanë bombarduar Kuvendin, Ne e kemi pozicionon në Kuvend, nga pozicioni i Kuvendit do të jemi konstruktiv, ata (LV-ja) nga ekzekutivi e kanë përgjegjësin, kemi edhe vendim gjykatës për këtë punë ku thotë se me këtë duhet të merret Qeveria ne nuk jemi në Qeveri”, tha ai.

“Çfarë me ba ne aty me ja mbajt çantën Albin Kurtit a” , tha ndër të tjera Gashi në ATV.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS