Gashi i bindur se LDK ka vota për Qeverinë Hoti

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Arben Gashi është deklaruar para mediave ku tha se sipas kërkesës së deputetëve të LDK-së dhe Grupit Parlamentar në përgjithësi është vendosur për seancën e nesërme.

Ai u shpreh i bindur se i kanë votat për Qeverinë Hoti.

I pyetur nëse kanë votat e të gjithë deputetëve të LDK-së për Qeverinë Hoti, Gashi tha se është e padinjitet që deputetët të konsiderohen si vota.

“Secili deputet është personalitet në vete dhe duhet të respektohen si të tillë.Nesër secili deputet e ka mundësinë që të jap vlerësimin e vetë në Kuvend dhe në fund vlerësimin përmes votës. Trajtimi i deputetit si votë nuk është i dinjitetshëm. Të gjitha marrëveshjet janë përmbyllur. Pyetni z.Limaj për deklaratën e Haxhi Shalës e këtë çështje, s’kam nevojë të diskutojë për çështjet e Nismës, nuk e kam atë problem dhe s’merrem me këtë çështje. Nuk është çështje e imja është çështje e personave të cilët kanë diskutuar”, tha Gashi, raporton Indeksonline.

Ai theksoi se nesër ka seancë dhe janë të sigurtë kur kanë thirrur këtë seancë.

“Dhe në bazë të bindjeve të veta secili do të votojë, a janë 60 a janë 70 vendoset nesër. Është çështje procedurale, Osmani është kryetare Kuvendit dhe vendos se a do të udhëheqë seancën apo jo. Orientimi është që marrëveshjet të publikohen dhe do ti publikojë z.Hoti”, tha Gashi.

Gashi tha se nuk kanë deklaruar me asnjë deputet të PDK-së lidhur me votimin e Qeverisë Hoti./Indeksonline/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).