Futsall: Kosova mposht Bullgarinë në kualifikimet për Kampionatin Botëror 2024

Kosova në futsall ka shënuar fitore ndaj Bullgarisë me rezultat 2-0 në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Botërorin 2024.

Golat u shënuan nga Drilon Maxharraj, dhe Meriton Salihu. Kosova bënë pjesë në Grupin C, së bashku me Bullgarinë, Skocinë dhe Armeninë.

Ndeshjen e radhës Kosova do e zhvillojë më 9 prill kundër Armenisë, pastaj me 11 prill luajnë kundër Skocisë.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS