Futsall: Dardanët mposhtën nga Ukraina

Kombëtarja e Kosovës në futsall, ka pësuar humbjen e tretë në po aq ndeshje të luajtura në kuadër të “Main Round” për kualifikimet e Botërorit 2024.

Në ndeshjen e xhiros së tretë të Grupit 11, Kosova pësoi nga Ukraina.

Në ndeshjen e zhvilluar në Prishtinë, Ukraina triumfoi me rezultatin 5:2. Golat për Kosovën u realizuan nga Drilon Maxharraj dhe Meriton Salihu.

Me këtë fitore, Ukraina forcon pozitën e parë në grup me nëntë pikë të tubuara, ndërsa Kosova mbetet e fundit pa pikë. Vendin e dytë, e mbanë Holanda me tri pikë dhe një ndeshje më pak të luajtur. E ka mposhtur Kosovën, ndërsa ka pësuar nga Ukraina.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS