Futeni hudhrën në gojë dhe pritni disa minuta!

Hudhra – ushqim fantastik, përmban materie të dobishme. Kjo perime përmban substanca antibakteriale, shëron shumë sëmundje, përfshirë ftohjet e ndryshme, arterosklerozën dhe sëmundjet e veshkave, forcon kapilarët. Në mjekësinë popullore hudhra përdoret për shërimin në përgjithësi të organizmit.

Në fakt, kinezët e marrin thelbin e hudhrës, e vendosin në gojë dhe e përziejnë me pështymën, duke e “endur” poshtë e lart nëpër gojë, sikur të ishte bonbone. Kjo procedurë aplikohet në mëngjes dhe zgjat gjysmë orë.

Efekti është i mahnitshëm – pështyma, së bashku me materiet e tjera të dobishme depërton në gjak, pastron enët e gjakut dhe limfën.

Po ashtu, hudhra e pastron brendësinë e gojës dhe mishi i dhëmbëve fillon të ketë gjakrrjedhje. Pas procedurës, hudhrën e pështyni dhe pastroni dhëmbët.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS