Futbollit të Kosovës po i vie talenti i madh i futbollit Selami Azemi

Trojet shqiptare vazhdimisht kanë dhënë emra të mëdhenjë të futbollit të cilët na kan bërë të ndihemi krenar me paraqitjet e tyre në fushat e blerta të futbollit. Talenti i futbollit Azemi vjen nga fshati Malishevë e Gjilanit ai edhe pse ka vetëm 13 pranvera të lë përshtypjen se kemi të bëjmë me një futbollist mjaft të pjekur.

Për mesfushorin ofanziv, Azemi i cili tani mbron ngjyrat e FC Drita në kategorinë e pionerve një interesim të madh e ka shfaqur në vitin e kaluar edhe skuadra me famë nga Zvicrra Winterthur, i cili ishte për një javë në prova tek kjo skuadër të cilët i ka mahnitur me përformancën e tij por për shkak të shkollimit dhe moshës së re ka mbetur që në vitet në vijim të kontakton me këtë skuadër.

Talenti Azemi është nji futbollist jashtëzakonisht i talentuar i cili luan me dy këmbët, por e djathta e tijë është “milimetrike”.

Një gjë të tillë e ka theksuar edhe trajneri i Pionerve të Dritës Ardian Latifi “Selamiu është nji futbollist i jashtëzakonshëm është futbollist i cili premton shumë ai dallohet nga moshatarët e tij i cili është i pa konkurenc por lirisht mund të them se edhe në Rajon e më gjërë vështirë se mundet të ketë një talent qfarë është Selamiu, kemi fat të madh që e këmi në mesin tonë dhe lirisht mund të them me plot bindje se ai tani vetëm ka hapur prespektivën e tijë prej futbollisti”

Futbollisti Selami Azemi për karrierën dhe shokët e trajnerin e tij ka vetëm fjalë miradije.”Jemi një gjenerat mjaft e mirë me plotë shokë e futbollistë të mirë trajneri Latifi është nji trajner mjaft i mirë i cili me punën e tij po na ndërton si futbollist dhe për këtë
jam shumë i kënaqur”.

Nuk ka dyshim se Selami Azemi po hap shtigjet e tij futbollistike ndërsa për këtë talent të madhë të futbollit do të ndëgjohet shumë shpejt dhe do të na bëjë krenar kudo që paraqitet se i takon kësaj toke të Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).