Futbollisti shqiptar realizoi gol në ndeshjen dramatike në Zagreb

Në kuadër të grupit C, Dinamo Zagrebi dhe Shakhtar Donetski zhvilluan një ndeshje dramatike.

Në ndeshjen e zhvilluar në kryeqytetin kroat, Dinamo barazoi me rezultat 3:3 ndaj kampionit ukrainas, shkruan Zëri.info.

Në mesin e realizatorëve për kroatët ishte edhe futbollisti shqiptar Arijan Ademi.

Ademi realizoi gol në minutën e 89-të pas një aksioni të bukur të skuadrës vendase./Zëri.info

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).