Futbollisti nga Shkodra Gilman Lika afër me SC Gjilanin

Mesfushori nga Shkodra Gilman Lika është shumë pranë që ta veshë fanelën “kuq e bardh” të Gjilanit. 33 vjeqari i cili së fundi ka mbrojtur ngjyrat e Vllaznisë së Shkodrës është një mesfushor mjaft atraktiv.

Lika në kampionatin e fundit me Vllaznin e Shkodrës ka pasur 34 paraqitje duke shënuar
10 gola dhe 5 asistime.

Mesfushori shkodran karrierën e ka zhvilluar në Tiranë, Flamurtarin e Vlorës, Al Faisaly, Skëndërbeu, Diyarbakirspor, Bolluspor e Hacettepe.

Mesfushori Lika pritet që në ditët e ardhshme të arrijë marrëveshje me SC Gjilanin.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).